Хокей на озері - це різновид класичного хокею, але з декількома важливими відмінностями:

• немає воротаря;
  • немає бортів;
  • гра проводиться на відкритому повітрі, на замерзлому озері чи річці.

Спрощені правила, направлені на зменшення силової боротьби і сили кидків, збільшення вміння володіння шайбою, передачі чіткого пасу і високого навику катання на ковзанах.

РЕГЛАМЕНТ ЗМАГАНЬ.

1. Гра складається з 2-х періодів по 15 хвилин брудного часу. Між періодами п’ятихвилинна перерва;

2. За грою слідкує суддя, що знаходиться поза ігровою площадкою. Суддя керується Регламентом и Правилами змагань з хокею на озері, а також офіційною Книгою правил ІІХФ;

3. Гра проводиться в форматі 4х4, без воротарів. В команді мінімум 5 гравців. Гравці міняються «на льоту»;

4. Гра починається після свистка. Команда, що запізнилась буде покарана 1 голом за кожну хвилину запізнення. Після п’ятихвилинного запізнення команді буде зачислена поразка з рахунком 3-0 на користь опонентів без можливості переграти гру;

5. Овертайм 5 хвилин до першого забитого гола;

6. Якщо в овертаймі не визначився переможець, командам надається право здійснити по три кидки(буліти) з центру майданчика. Далі - до першого забитого гола;

7. На розминку перед грою командам надається 5 хвилин;

8. Розмір ігрової площадки 40х20 метрів;

9. В металевих воротах шириною 180 см. два отвори 30х22 см;

Ворота для хокею на озері

10. Вікові обмеження: до змагань допускаються гравці віком від 16 років;

11. Участь в змаганнях приймають: спортсмени рівня Аматор/Любитель; гравці, що вже приймали участь в змаганнях ТНС; хокеїсти, контракти зі спортивними клубами котрих, закінчились більше 10 років назад;

12.  До змагань не допускаються: гравці рівня Спортшкольник і Майстер, котрі виступали на офіційних змаганнях менше 10 років тому назад; гравці, що приймають\приймали участь в офіційних змаганнях під егідою ФХУ та ІІХФ(окрім жіночих команд); гравці, інформацію про котрих можна знайти на сайті http://www.eliteprospects.com/http://khl.com.ua/, http://nxl.kiev.ua та інших відкритих джерелах мережі Інтернет, щодо їх участі в змаганнях професійного рівня;

13. Гра розпочинається після розіграшу шайби;

14. Гравці заявлені за одну команду не можуть грати іншу;

15. Організатори змагань не несуть відповідальність за отримані травми під час змагань;

16. Команди, що не з’явились на турнір чи знялись з турніру не догравши назначені ігри, на наступні змагання не допускаються;

17. Кожен гравець зобов'язаний мати при собі оригінал документу, що засвідчує особистість(паспорт громадянина, водійське посвідчення);

18. За дискваліфацію команди чи зарахування поразки, її опоненту зараховується 3 очки та перемога з рахунком 3-0.

ІГРОВА СИСТЕМА - 2022

1. Турнір для 18 команд проводитиметься в два етапи:

ПЕРШИЙ ЕТАП: КВАЛІФІКАЦІЯ - в цьому етапі команди зіграють  в трьох турах і визначаться вісім найсильніших команд, що потраплять в Дивізіон "МАЙСТЕР" і вісім команд Дивізіону "ФАНАТ";

ДРУГИЙ ЕТАП: ДИВІЗІОН - команди зіграють в двох турах два матчі, що визначать пари фінальних ігор за 1, 3, 5, 7 місця двох дивізіонів;

Команди, що посіли 9 і 10 місце Групи А не проходять в других етап змагань.

2. Жеребкування проходить у два етапи:

В першому команди розподіляються між групами, а у другому - місце в групі. Також, команди одного міста в першому етапі жеребкування автоматично розподіляються в різні групи;

Команди, що змагались з перше і третє призові місця попереднього турніру грають в різних групах;

3. Перші пари першого туру формуються за принципом: 1 з 8, 2 з 7, 3 з 6 , 4 з 5 в групах А і Б;

4. Після кожної з ігор в групі команди змінюють своє місце в залежності від результатів матчу.

4.1.За перемогу в основний час команді дається 3 очки, за перемогу в овертаймі або по булітам - 2 очки, за програш по булітам або в овертаймі - 1 очко, за програш - 0 очок;

4.2. Окрім здобуття очок не менш(!) важливим є показник забитих\пропущених шайб;

4.3. Також враховуються після Очок і різниці Забитих\Пропущених: Забиті шайби і Особисті зустрічі;

5. В другому і третьому турі команди грають за такою схемою: 1 з 2, 3 з 4, 5 з 6, 7 з 8;

6. По завершенні трьох турів першого етапу визначається по чотири команди в групах, що переходять в ДИВІЗІОН "МАЙСТЕР" і по чотири команди в ДИВІЗІОН "ФАНАТ";

7. Набрані командами очки і показники в Кваліфікації переносяться в етап Дивізіони і формують положення команд;

8. В другому етапі команди зіграють перший і другий тур, які визначають пари, що боротимуться за перше, третє, п'яте і сьоме місця турніру;