Хокей на озері - це різновид класичного хокею, але з декількома важливими відмінностями:

• немає воротаря;
  • немає бортів;
  • гра проводиться на відкритому повітрі, на замерзлому озері чи річці.

Спрощені правила, направлені на зменшення силової боротьби і сили кидків, збільшення вміння володіння шайбою, передачі чіткого пасу і високого навику катання на ковзанах.

РЕГЛАМЕНТ ЗМАГАНЬ.

1. Гра складається з 2-х періодів по 15 хвилин брудного часу. Між періодами п’ятихвилинна перерва;

2. За грою слідкує Інструктор-суддя, що знаходиться поза ігровою площадкою. Команди зобов’язані самостійно розбирати ігрові моменти і порушення правил. Інструктор-суддя втручається в хід гри тільки в крайніх випадках. Гра повинна проходити наче команди грають БЕЗ СУДДІ;

3. Гра проводиться в форматі 4х4, без воротарів. В команді мінімум 5 гравців. Гравці міняються «на льоту»;

4. Гра починається після свистка. Команда, що запізнилась буде покарана 1 голом за кожну хвилину запізнення. Після п’ятихвилинного запізнення команді буде зачислена поразка з рахунком 3-0 на користь опонентів без можливості переграти гру;

5. Овертайм 5 хвилин до першого забитого гола;

6. Якщо в овертаймі не визначився переможець, командам надається право здійснити по три кидки(буліти) з центру майданчика. Далі - до першого забитого гола;

7. На розминку пред грою командам надається 5 хвилин;

8. Розмір ігрової площадки 40х20 метрів;

9. В металевих воротах шириною 180 см. два отвори 30х22 см;

Ворота для хокею на озері

10. Вікові обмеження: до змагань допускаються гравці віком від 16 років;

11. Участь в змаганнях приймають: спортсмени рівня Аматор/Любитель; гравці, що вже приймали участь в змаганнях ТНС; хокеїсти, контракти зі спортивними клубами котрих, закінчились більше 10 років назад;

12.  До змагань не допускаються: гравці рівня Спортшкольник і Мастер; гравці, що приймають\приймали участь в офіційних змаганнях під егідою ФХУ та ІІХФ(окрім жіночих команд); гравці, інформацію про котрих можна знайти на сайті http://www.eliteprospects.com/http://khl.com.ua/, http://kiev.nphl.ru/ та інших відкритих джерелах мережі Інтернет, щодо їх участі в змаганнях провесійного рівня;

13. Гра розпочинається після розіграшу шайби;

14. Гравці заявлені за одну команду не можуть грати іншу;

15. Організатори змагань не несуть відповідальність за отримані травми під час змагань;

16. Команди, що не з’явились на турнір чи знялись з турніру не догравши назначені ігри, на наступні змагання не допускаються;

17. Кожен гравець зобов'язаний мати при собі оригінал документу, що засвідчує особистість(паспорт громадянина, водійське посвідчення);

18. За дискваліфацію команди чи зарахування поразки, її опоненту зараховується 3 очки та перемога з рахунком 3-0.

ІГРОВА СИСТЕМА(2019 р.)

1. Турнір для 24х команд проводитиметься по такій схемі: 2 групи по 12 команд; в кожній групі команда зіграє по чотири матчі; по результатам ігор визначаються два переможці групи, що пройдуть у наступний, фінальний етап змагань. Команди, що займуть місця з третього по дванадцяте в групі, гратимуть втішні ігри та визначать своє місце в турнірі. У фінальному етапі зустрінуться чотири команд, що розігруватимуть 1\2 фіналу;

2.1. Жеребкування проходить у два етапи. У першому команди розподіляються між групами, а у другому - місце в групі. Також, команди одного міста в першому етапі жеребкування автоматично розподіляються в різні групи;

2.2. Перші пари (1 гра в групі) формуються за принципом: 1 на 7, 2 на 8 , 3 на 9 , 4 на 10 , 5 на 11 , 6 на 12

2.3. Після кожної з ігор в групі, команди змінюють своє місце взалежності від результатів (враховуються: Очки, різниця Забитих і Пропущених, Забиті шайби, Особисті зустрічі).

2.4. Групові ігри #2 #,3 і #4 проходять по принципу: 1*2 , 3*4 , 5*6 , 7*8 , 9*10 , 11*12.

3. За перемогу в основний час команді дається 3 очки, за перемогу в овертаймі або по булітам - 2 очки, за програш по булітам або в овертаймі - 1 очко, за програш - 0 очок;

* виводимо рівні по результатам команди один на одного, з метою не допущення випадку коли жребій у більшості ігор зведе фіналіста з слабшими за рівнем суперниками.

* команда, яка по результату групового етапу буде мати 3и перемоги і 1ну поразку - точно претендує на вихід у фінальну частину.

4. Для визначення переможця беруться до уваги показники в такій послідовності: очки, різниця забитих і пропущених щайб ( +\- ), забиті шайби (ЗШ), особисті зустрічі.